ZAKOCHANE TNT
 • „Zakochane TNT” to różnorodny wybór najlepszych filmów opowiadających o miłości.  Wśród walentynkowych propozycji znajdą się zarówno klasyczne komedie romantyczne w gwiazdorskiej obsadzie, jak i nieoczywiste produkcje, które udowodnią, że miłość nie zawsze wygląda tak samo!

   

  Emisja cyklu „Zakochane TNT” w Walentynki, 14 lutego.

   

  14.02, godz. 06:55 – „Miłość przez przypadek”

  14.02, godz. 08:55 – „Rozterki Gray”

  14.02, godz. 10:55 – „Wielki podryw”

  14.02, godz. 13:30 – „Bardzo długi tydzień”

  14.02, godz. 15:15 – „Kłopoty z facetami”

  14.02, godz. 17:15 – „Recepta na szczęście”

  14.02, godz. 19:05 – „Dziewczyna z przedmieścia”

  14.02, godz. 21:00 – „Angielski pacjent”

  15.02, godz. 00:25 – „Cztery wesela i pogrzeb”

   

  „Miłość przez przypadek” to oryginalna satyra polityczna, przedstawiająca historię naiwnej małomiasteczkowej kelnerki Alice Eckle (Jessica Biel), która przypadkowo wbija sobie gwóźdź w głowę. Powoduje to u niej niemałe zmiany zachowania, które kierują jej losy do Waszyngtonu. Tam zakochuje się w niczego nieświadomym młodym kongresmenie (Jake Gyllenhaal), z którym pragnie połączyć siły w walce o głęboko dotykające ją kwestie.

  Sam (Tom Cavanagh) i Gray (Heather Graham) uwielbiają filmy i dzielą pasję do tańca z lat czterdziestych. Trudno uwierzyć, że tak dobrze dobrana para jest jedynie świetnie zgranym rodzeństwem. Kiedy bohaterowie „Rozterek Gray” spotykają Charlie (Bridget Moynahan), okazuje się, że łączy ich coś jeszcze – miłość do tej samej osoby. Sam musi poradzić sobie z nieoczekiwanymi uczuciami zazdrości, podczas gdy Gray stara pogodzić się ze swoją orientacją seksualną.

  Fabuła „Wielkiego podrywu” obraca się wokół perypetii duetu wybitnych oszustek – matki i córki, które bez skrupułów wyłudzają pieniądze bogatych mężczyzn. Przebywając w Palm Beach na Florydzie Page oraz Maxine Conners (Jennifer Love Hewitt, Sigourney Weaver) wdrażają nowy, pozornie niezawodny plan. Wszystko układa się po myśli naciągaczek, dopóki jedna z nich nie zakochuje się w pewnym przystojnym barmanie (Jason Lee).

  Bohater filmu „Bardzo długi tydzień” Conrad Valmont (Jason Bateman) trafia nagle na ulicę. Wybitnie wykształcony spadkobierca fortuny hotelu Valmon na Upper West Side, w wieku czterdziestu lat, po nagłym rozwodzie rodziców zostaje niespodziewanie odcięty od środków. Na szczęście pod swój dach przyjmuje go stary przyjaciel Dylan (Billy Crudup). Nie spodziewa się jednak, że bankrut spróbuje podbić serce jego dziewczyny, Beatrice (Olivia Wilde).

  W Los Angeles grasuje seryjny zabójca. W tym samym czasie mieszkanie piosenkarki Joan Spruance (Ellen Barkin) zostaje splądrowane, a ona sama zaczyna odbierać anonimowe telefony. Przestraszona wyprowadza się do domu swojej siostry Andy (Beverly D'Angelo) w Hollywood Hills. Niestety wokalistka i tam nie czuje się bezpiecznie - jest nieustannie nękana przez niemile widzianych gości. Bohaterka filmu „Kłopoty z facetami” postanawia zatrudnić Harry’ego Blissa (Jack Nicholson), właściciela agencji prowadzącej szkolenia psów obronnych, który wkrótce staje się dla niej kimś więcej niż tylko ochroniarzem. 

  Lawrence Wetherhold (Dennis Quaid) jest nieszczęśliwym i mizantropijnym wdowcem oraz  profesorem w Carnegie Mellon, a także zobojętniałym ojcem dwójki dzieci. W przypadkowych okolicznościach mężczyzna spotyka swoją byłą studentkę (Sarah Jessica Parker) i zakochuje się w niej bez pamięci. Od tej pory Lawrence próbuje naprawić relacje ze swymi dorosłymi dziećmi (Ellen Page i Ashton Holmes), które sprzeciwiają się jego związkowi. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej z powodu nieoczekiwanej wizyty jego adoptowanego brata (Thomas Haden Church). Czy istnieje przepis na to, by pogodzić obdarzonych wysoką inteligencją i wyjątkowo upartych bohaterów „Recepty na szczęście”?

  Brett (Sarah Michelle Gellar), tytułowa „Dziewczyna z przedmieścia” jest redaktorem w małym, nowojorskim wydawnictwie i ma nadzieję na awans. W tym czasie poznaje literackiego geniusza – pięćdziesięcioletniego Archie’ego Knoxa (Alec Baldwin). Wkrótce rodzi się między nimi uczucie, a czarujący, uprzejmy i udzielający bezcennych rad pisarz staje się partnerem Brett. Bohaterka zaczyna dokładniej poznawać życie swojego wybranka, jego historię medyczną oraz potomstwo. Wyjątkowo niemiłym zaskoczeniem jest dla niej album ze zdjęciami byłych dziewczyn. Czy uczucie tych dwojga, mimo przeszkód i dzielącej ich różnicy wieku przetrwa?

  „Angielski pacjent” to pełne rozmachu widowisko wyreżyserowane przez Anthony'ego Minghellę na podstawie bestsellerowej powieści Michaela Ondaatje. To historia ciężko rannego pilota (Ralph Fiennes), cierpiącego na amnezję, którym opiekuje się kanadyjska pielęgniarka, Hana (Juliette Binoche). Razem próbują przywrócić mężczyźnie pamięć i odkryć, jak skończyła się historia miłości jego życia.

  „Cztery wesela i pogrzeb” – kultowa, angielska komedia romantyczna z 1994 roku w reżyserii Richarda Curtisa. Charles (w tej roli Hugh Grant) to wolny duch, który nie zamierza się ustatkować, a jego relacje z kobietami to jedynie krótkie romanse, zwykle na jedną noc. Wszystko zmienia się w momencie, gdy mężczyzna na ślubie swojego przyjaciela poznaje piękną i błyskotliwą Amerykankę, Carrie (Andie MacDowell). Wkrótce bohater dowiaduje się, że kobieta właśnie się zaręczyła.