WOJNA W OBIEKTYWIE MISTRZÓW KINA
 • 01.09, godz. 08:30 – Angielski pacjent

  01.09, godz. 11:50 – Tora! Tora! Tora!

  01.09, godz. 14:45 – Parszywa dwunastka

  01.09, godz. 17.50 – Tyko dla orłów

  01.09, godz. 21:00 – Czas Apokalipsy

  02.09, godz. 00:00 – Bitwa o Ardeny

   

  We wrześniu TNT przedstawi kilka z najsłynniejszych filmów wojennych wszech czasów. Akcja „Angielskiego pacjenta” rozgrywa się w ostatnich dniach II wojny światowej. Poparzony pilot (Ralph Fiennes), zestrzelonego przez Niemców samolotu, trafia do konwoju szpitalnego. Kiedy okazuje się, że stan mężczyzny jest zbyt ciężki, by można było go bezpiecznie przetransportować, pielęgniarka o imieniu Hana (Juliette Binoche) zostaje przy poszkodowanym, by opiekować się nim w ruinach starego klasztoru.

  Tytuł filmu „Tora! Tora! Tora!” to japońskie hasło do ataku na bazę amerykańskiej marynarki wojennej w Pearl Harbor, a jednocześnie potwierdzenie, że zgodnie z założonym planem Japończykom udało się niezauważenie podejść wroga. Ten dramat wojenny z lat 70-tych przywołuje wydarzenia z 1941 roku, które pogrążyły Stany Zjednoczone w II wojnie światowej.

  Dwunastu amerykańskich więźniów wojskowych w czasie II wojny światowej otrzymuje zadanie przeniknięcia do dobrze strzeżonej bazy wroga i zabicia przebywających w niej nazistowskich oficerów. W filmie „Parszywa dwunastka” żołnierze, z których większość stoi w obliczu wyroków śmierci za różnego rodzaju brutalne przestępstwa, zgadzają się na misję, z nadzieją, że dzięki temu unikną odsiadki.

  Trwa II wojna światowa. Amerykański generał zostaje schwytany przez wroga i jest przetrzymywany jako zakładnik w bawarskim zamku Schloss Adler, który jest prawie niemożliwy do podbicia. W „Tylko dla orłów” grupa wykwalifikowanych alianckich żołnierzy podejmuje się misji uwolnienia generała, zanim będzie za późno.

  „Czas Apokalipsy" przedstawia szczytowy moment wojny w Wietnamie, kiedy to kapitan Benjamin Willard (Martin Sheen) zostaje wysłany na niebezpieczną tajną misję. Jej celem jest zlokalizowanie i wyeliminowanie pułkownika Zielonych Beretów Waltera Kurtza (Marlon Brando), który na własną rękę prowadzi akcje na terytorium wroga.

  Cykl zamknie „Bitwa o Ardeny”. Zimą 1944 r. wojska alianckie przygotowują się do inwazji na Niemcy. Aby jej zapobiec, Hitler nakazuje ofensywę. Chce ponownie przejąć utracone terytorium Francji i zdobyć główne miasto portowe w Antwerpii. Pod względem wielkości zaangażowanych sił była to największa bitwa w historii wojsk Stanów Zjednoczonych.

  Emisja w niedzielę 1 września.