WIELKIE KINO
 • WIELKIE KINO

  Emisja filmów w każdą środę o 21:00

  „Wielkie kino” to cykl filmowy, w ramach którego widzowie będą mogli obejrzeć najlepsze produkcje należące do kanonu światowej kinematografii.

  W każdą środę widzowie TNT będą mogli obejrzeć niezapomniane produkcje, które na stałe wpisały się do kanonu światowej kinematografii. W pierwszym tygodniu listopada wyświetlony zostanie film „RoboCop”. Alex Murphy jest policjantem
  w Detroit. W trakcie pełnienia służby mężczyzna pada ofiarą brutalnego morderstwa. 
  Dzięki innowacyjnemu programowi zostaje jednak przywrócony do życia jako RoboCop – pół człowiek, pół maszyna, której celem jest wymierzenie sprawiedliwości i zemsta na oprawcach. Tydzień później TNT wyświetli doskonałą komedię „Rybka zwaną Wandą”, która w zabawny sposób ukazuje różnice między Amerykanami a Anglikami. Wanda i Otto to narzeczeństwo z USA. Przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, by razem z brytyjskimi wspólnikami skraść drogocenne brylanty. Po udanej akcji podstępna para chce zagarnąć cały łup dla siebie i wyjechać do Ameryki Południowej. Nie wie tylko, gdzie swoją cześć diamentów ukryli ich wspólnicy. Czy Wanda i Otto zrealizują swój plan? „Wall Street” to amerykański dramat w reżyserii Olivera Stone’a. Opowiada historię maklera giełdowego Buda Foxa, który pragnie szybko się wzbogacić. Wierzy, że pomoże mu w tym praca u wpływowego Gordona Gekko. Czy młody bankier na dorobku złamie swoje zasady moralne, by wspiąć się na szczyt finansowej drabiny? Ile będzie musiał poświęcić i jaką cenę za to zapłaci? Ostatnim filmem wyświetlonym w ramach listopadowego „Wielkiego kina” będzie „Rain Man”. Charlie to młody mężczyzna, który popada w coraz poważniejsze kłopoty finansowe. Pewnego dnia dostaje informację o śmierci ojca. Z testamentu dowiaduje się, że cały majątek przypadnie szpitalowi psychiatrycznemu, w którym przebywa 20 lat starszy, autystyczny brat Charliego. Chcąc ugrać coś dla siebie, główny bohater postanawia porwać krewniaka i wyrusza z nim w podróż, która na zawsze odmieni życie obu mężczyzn.