WIELKIE KINO
 • WIELKIE KINO

  „Wielkie kino” to cykl filmowy, w ramach którego widzowie będą mogli obejrzeć najlepsze produkcje należące do kanonu światowej kinematografii. W pierwszym tygodniu stycznia wyświetlony zostanie film „Wzgórze nadziei”. To poruszająca historia miłosna, której akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych podczas wojny secesyjnej. Ranny żołnierz, Inman, w obawie o życie 

  i bezpieczeństwo swojej ukochanej Ady, ucieka z armii i rusza w niebezpieczną drogę powrotną do domu. 

  Jako drugi film styczniowego „Wielkiego kina” stacja TNT wyświetli “Tylko strzelaj” w reżyserii Michaela Davisa. Pan Smith jest świadkiem strzelaniny, w której celem bandytów jest kobieta w ciąży. Postanawia pomóc kobiecie, a kiedy ta zaczyna rodzić, Smith przyjmuje poród. Gdy matka ginie od jednej z kul, mężczyzna postanawia za wszelką cenę ochronić niemowlę, którego życie jest w niebezpieczeństwie. 

  Tydzień później TNT wyemituje film „Egzekutor” z Arnoldem Schwarzeneggerem jako agentem specjalnym, Johnem Krugerem. Lee Cullen, pracownica Departamentu Obrony, odkrywa niebezpieczną prawdę o planie przekazania supernowoczesnej broni w ręce terrorystów. Kobieta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a jedyną osobą, która może jej pomóc, jest tytułowy Egzekutor. Czy mężczyźnie uda się ocalić kobietę?

  Następną produkcją będzie film „Troja” w reżyserii Wolfganga Petersena. To niezwykła opowieść 

  o wojnie, miłości i odwadze, której akcja rozgrywa się w starożytności. Menelaos wyrusza wraz ze swoim bratem Agamemnonem do Troi, by objąć panowanie nad Morzem Egejskim i zemścić się za porwanie Heleny, żony króla Sparty. Dwóch mitycznych herosów – Hektor i Achilles – staje na czele potężnych walczących ze sobą armii. 

  Ostatnim filmem styczniowego „Wielkiego kina” będzie „Drive”, czyli historia chłopaka, który 

  w ciągu dnia pracuje na planach filmowych jako kaskader, a nocami dorabia jako kierowca gangsterów. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Irene, matkę kilkuletniego chłopca, i postanawia pomóc jej tonącemu w długach mężowi. Niezwykły klimat filmu, oprócz bardzo dobrej gry aktorskiej Ryana Goslinga i Carey Mulligan, tworzy doskonała ścieżka dźwiękowa, w której muzyka elektroniczna przeplata się z rykiem silnika.