WIELKIE KINO
 • Miłośników sztuk walki, wielbicieli gatunku sci-fi i kina wojennego zainteresuje oferta, jaką na listopad przygotowała stacja TNT w ramach cyklu „Wielkie Kino”. Hollywoodzkie gwiazdy będą gościć na ekranach w każdą środę listopada o godz. 21:00.

  Emisja cyklu „Wielkie kino” w każdą środę o 21:00

  01.01 – „Siedem lat w Tybecie”

  08.01 – „The Raid 2: Infiltracja”

  15.01 – „Resident Evil 2: Apokalipsa”

  22.01 – „Duża Ryba”

  29.01 – „Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych”

  „Siedem lat w Tybecie” to historia sławnego austriackiego himalaisty Heinricha Harrera (Brad Pitt), który razem z towarzyszami rozpoczyna kolejną wyprawę. Ich celem jest zdobycie szczytu Nanga Parbat. Pogoda jednak krzyżuje im plany i wspinaczka nie jest możliwa. Tymczasem wybucha II Wojna Światowa. Heinrich wraz z kolegami zostają aresztowani i trafiają do obozu jenieckiego. Bohaterowi udaje się uciec i po latach wędrówki przez Himalaje dociera do Tybetu. Tam spotyka młodego Dalaj Lamę – uczy go geografii, angielskiego i zachodniej kultury, a przy okazji nawiązuje z nim relację, która pozwala mu odnaleźć spokój ducha.

  Akcja „The Raid 2: Infiltracja” rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia pierwszej części filmu. Po udanej akcji policji i unieszkodliwieniu narkotykowego kartelu, główny bohater Rama (Iko Uwais) ma nadzieję na spokojne życie. Otrzymuje jednak kolejne niebezpieczne zlecenie. Jego zadaniem jest wykrycie korupcji szerzącej się w policji. Ta misja jest bardziej ryzykowana, niż mogłoby się wydawać. W wielkim niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko główny bohater, ale także jego rodzina.

  „Resident Evil 2: Apokalipsa” to kontynuacja przygód pięknej Alice (Mila Jovovich) walczącej z zombie. Bohaterka budzi się na stole operacyjnym opuszczonego ośrodka naukowego. Okazuje się, że misja zniszczenia szkodliwego wirusa nie powiodła się, a miasto Raccoon jest oblężone przez zombie. W centrum znajduje się grupa ludzi walczących o przetrwanie. Alice próbuje wraz z nimi wydostać się z Raccoon, pokonując kolejne żywe trupy. Na ich drodze staje też genetycznie zmodyfikowany twór: Nemezis.

  „Duża Ryba” to ekranizacja powieści Daniela Wallace'a. Will powraca do rodzinnego domu, by móc zająć się umierającym na nowotwór ojcem Edwardem. Stara się dowiedzieć jak najwięcej o jego młodości, próbując złożyć biografię z barwnych i nieprawdopodobnych opowieści. Nie brakuje w nich baśniowych przygód i zdarzeń, w które trudno wierzyć. Syn próbuje zrozumieć swojego ojca, jego porażki i dokonania.

  „Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych” opowiada o braciach MacManus, którzy razem ze swoim ojcem mieszkają na spokojnej, irlandzkiej prowincji. Pewnego dnia dowiadują się, że ich wuj, ksiądz zostaje zamordowany przez przedstawicieli mafii. Podejrzenia padają jednak na nich. Rodzina postanawia wyjść z ukrycia i powrócić do Bostonu, by szukać sprawiedliwości, oczyścić się z zarzutów oraz pomścić śmierć bliskiej osoby. Ich poczynania obserwuje agentka FBI.