WIELKIE KINO
 • Miłośników sztuk walki, wielbicieli gatunku sci-fi i kina wojennego zainteresuje oferta, jaką na listopad przygotowała stacja TNT w ramach cyklu „Wielkie Kino”. Hollywoodzkie gwiazdy będą gościć na ekranach w każdą środę listopada o godz. 21:00.

   

   

  Emisja cyklu „Wielkie kino” w każdą środę o 21:00.

   

  06.11 – Szyfry wojny

  13.11 – Matrix 

  20.11 – Blade: Wieczny łowca

  27.11 – Zakazane Królestwo

  04.12 - Oni

  11.12 - Pulp Fiction

  18.12 - Egzekutor

  25.12 - Pacific Rim

   

  W cyklu „Wielkie Kino” każdy widz znajdzie coś dla siebie. Jako pierwszy w listopadzie w tej serii pojawi się film sensacyjny „Szyfry wojny” z 2002 roku, rozgrywający się w czasie II Wojny Światowej. Amerykański sierżant (Nicolas Cage) otrzymuje nietypowe zadanie – ma za wszelką cenę utrzymać przy życiu szeregowego Bena Yahzee (Adam Beach). Powodzenie misji ma kluczowe znaczenie dla dalszych losów świata, ponieważ jedynie ten młody Indianin jest w stanie rozszyfrować wiadomości w języku plemienia Nawaho, które przesyła sobie wojsko.

  Na kinomaniaków czeka też gratka – na antenie TNT już 13 listopada pojawi się klasyk gatunku sci-fi „Matrix”. Czy genialny haker Neo (Keanu Reaves) zdoła poznać nieuchwytnego Morfeusza (Laurence Fishburne), „zanurkować w króliczej norze” i odkryć prawdę o otaczającej go rzeczywistości? Czym tak naprawdę jest Matrix i czemu służy?

  W roku 1967 na świat przyszło wyjątkowe dziecko o nadprzyrodzonych mocach, typowych dla wampirów. Tytułowy „Blade” jest też jednak odporny na światło słoneczne, czosnek i srebro. Ponadto potrafi zapanować nad swoim pragnieniem krwi. Dzięki temu jest świetną bronią przeciwko zagrażającym ludziom nieumarłym. By ocalić porządek na świecie, musi pokonać swojego największego rywala – Deacona Frosta.

  Pod koniec listopada fanów sztuk walki ucieszy emisja amerykańsko-chińskiej produkcji „Zakazane królestwo” z udziałem takich gwiazd jak Jackie Chan czy Jet Li. Pewien nastolatek z Bostonu w nietypowych okolicznościach wchodzi w posiadanie niezwykłej laski, która przenosi go do tajemniczej wioski w Chinach. Mieszkający w niej mnisi mają dla chłopca specjalną misję, którą może zrealizować jedynie zostając mistrzem Kung-Fu.

  Dyrektor oraz grupa nauczycieli Harrington High w Ohio zawsze wydawali się uczniom być nieco dziwni. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że grupa nastolatków uczęszczająca do szkoły średniej boi się o swoje życie. Kontrolowane przez pozaziemskich mocodawców grono pedagogiczne złożone z pasożytów z innej planety planuje zainfekować uczniów jeden po drugim. Bohaterowie horroru sci-fi „Oni” – Cheerleaderka Delilah (Jordana Brewster), piłkarz Stan (Shawn Hatosy), dealer narkotyków Zeke (Josh Hartnett) i nowa dziewczyna Marybeth (Laura Harris) współpracują z kilkoma innymi kolegami z klasy, aby walczyć z obcymi.

  W kultowym „Pulp Fiction” głównymi bohaterami są płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta). Pierwszym zleceniem, jakiego się podejmują jest odzyskanie tajemniczej walizki, należącej do bossa mafii. W tym samym czasie Vincent dostaje zadanie, by zająć się żoną gangstera Mią (Uma Thurman) pod jego nieobecność. Równolegle w kłopoty wpada bokser (Bruce Willis), który przypadkowo zabija swojego przeciwnika i musi uciekać z Los Angeles.

  Po nieudanej tajnej operacji FBI życie Lee Cullen jest w niebezpieczeństwie. Jest ona pracownikiem korporacji o nazwie Cyrez i uważa, że jej firma może być zaangażowana w nielegalną sprzedaż broni. W rezultacie zostaje objęta programem ochrony świadków pod opieką amerykańskiego agenta federalnego Johna Krugera (Arnold Schwarzenegger), którego specjalnością jest wymazywanie przeszłości jego podopiecznych. Któregoś dnia John dowiaduje się, że ktoś uzyskał informacje o niektórych z ich chronionych świadków. Bohater filmu „Egzekutor” zrobi wszystko, by nie zawieść niewinnych ludzi, którzy na niego liczą.

  W kolejnym tygodniu na ekranach zagości produkcja science fiction „Pacific Rim”, przedstawiająca losy ludzkości stojącej w obliczu apokalipsy. Po tym jak na Oceanie Spokojnym powstaje międzywymiarowy portal, z Pacyfiku zaczynają wyłaniać się gigantyczne, siejące spustoszenie stworzenia – Kaiju. Ludzie jednoczą się, by skonstruować Jaegery, czyli gigantyczne humanoidalne roboty, kontrolowane przez umysły pilotów. Siła przybyszów z kosmosu okazuje się jednak przerastać najśmielsze wyobrażenia mieszkańców Ziemi.