WIELKIE KINO
 • Miłośników sztuk walki, wielbicieli gatunku sci-fi i kina wojennego zainteresuje oferta, jaką na luty i marzec przygotowała stacja TNT w ramach cyklu „Wielkie Kino”. Hollywoodzkie gwiazdy będą gościć na ekranach w każdą środę lutego o godz. 21:00.

  Emisja cyklu „Wielkie kino” w każdą środę o 21:00

  05.02 – „Donnie Brasco”

  12.02 – „Stalingrad”

  19.02 – „Rocky 2”

  26.02 – „Sekcja 8.”

  04.03 – „Underworld”

  11.03 – „Taksówkarz”

  18.03 – „Blade: Wieczny łowca II”

  25.03 –„Oszukać przeznaczenie 5”

   

  Oparty na prawdziwej historii film „Donnie Brasco” przedstawia losy agenta FBI Joe Pistone (Johnny Depp), który infiltruje mafię Nowego Jorku. Zaprzyjaźniony z Leftym Ruggiero (Al Pacino), Pistone, pod kryptonimem Donnie Brasco wciela się w mafijne szeregi, na których czele stoi wyjątkowo niebezpieczny Sonny Black (Michael Madsen). Pistone niustannie zbiera dowody, jednak jego życie powoli zaczyna się komplikować, a małżeństwo rozpadać. Mężczyzna wie, że jeśli odejdzie, to podejrzenia zostaną skierowane na Ruggiero.

  Film „Stalingrad” otwierają wydarzenia w Japonii, gdzie po trzęsieniu ziemi i tsunami w 2011 roku, personel ratunkowy stara się dotrzeć do grupy osób uwięzionych pod ziemią. Jeden z rosyjskich ratowników próbuje uspokoić czekających na pomoc poszkodowanych, opowiadając historię o tym, jak zyskał pięciu ojców, z których każdy zginął podczas Wielkiej wojny ojczyźnianej. Jego słuchacze to młodzi niemieccy studenci.

  W „Rocky 2” Balboa (Sylvester Stallone) cieszy się życiem. Ma uroczą żonę Adrian (Talia Shire), a jego walka z Apollo Creedem (Carl Weathers) kończy się powodzeniem. Pięściarz jest nareszcie w stanie cieszyć się pieniędzmi, które zarobił. Niestety bohater kompromituje się w mediach i jest przekonany o tym, że jego bokserska kariera dobiegła końca. Znajduje więc pracę w firmie zajmującej się dystrybucją mięsa. Okazuje się jednak, że Apollo oczekuje rewanżu. Czy Rocky podejmie wyzwanie?

  Sierżant armii amerykańskiej Nathan West (Samuel L. Jackson), to dowódca znany ze swojej silnej ręki. Zabiera on sześciu członków specjalnego oddziału rangersów na akcję szkoleniową do kolumbijskiej dżungli. Ostatecznie okazuje się, że ten survival przeżywa w gąszczu podczas deszczu i huraganu jedynie dwóch żołnierzy. Gdy rozpoczyna się przesłuchanie, ocalali odmawiają rozmowy z kimkolwiek innym niż reprezentant United States Army Rangers. W temat zostaje więc wprowadzony były komandos, obecny agent DEA, Tom Hardy (John Travolta). Od tego momentu fabuła filmu akcji „Sekcja 8.” nabiera rozpędu.

  „Underworld” przedstawia świat, który od ponad 500 lat jest niszczony przez konflikt pomiędzy wampirami a wilkołakami. Niezwykle uzdolniona wampirzyca Selene (Kate Beckinsale) jest zaangażowaną w odwieczny konflikt pogromczynią wilkołaków. Pewnego dnia ratuje z rąk wrogów niewinnego człowieka Michaela Corvina (Scott Speedman), którego krew ma niezwykłe właściwości - może stać się niemal niezniszczalny, jeżeli w jego żyłach zacznie płynąć mieszana, wampirzo-wilkołacza krew. Akcja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że Selenę i Michaela zaczyna łączyć uczucie.

  „Taksówkarz” to jedna z pierwszych, rozpoznawalnych ról Roberta De Niro w reżyserii Martina Scorsese. Aktor wciela się w  Travsa Bickle’a, filmie w weterana wojny w Wietnamie, który dręczony przez bezsenność postanawia zatrudnić się jako taksówkarz w Nowym Jorku. Obszarem jego pracy jest jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic. Wykonując swój nowy zawód Travis poznaje przestępczy świat oraz przeżywa sporo przygód. Próbuje zwrócić na siebie uwagę kobiety zaangażowanej w kampanię wyborczą oraz desperacko usiłuje chronić nieletnią prostytutkę – Iris (Jodie Foster). Chce namówić dziewczynkę do zerwania z bezlitosną branżą.

  Blade (Wesley Snipes), który sam jest w połowie wampirem, znany jest jako pogromca tych krwiożerczych stworzeń. W produkcji „Blade: Wieczny łowca II” bohater zmuszony jest jednak zawrzeć przymierze z swoimi wrogami. Wszystko przez to, że na świecie pojawia się nowa, zmutowana rasa istot żywiących się ludzką krwią. Przywódcą zmutowanych potworów jest bezwzględny Nomak (Luke Goss). Blade wraz z specjalnie wyszkoloną grupą wampirów wyrusza do walki, by ocalić świat przed nieznanymi dotąd potworami. 

  „Oszukać przeznaczenie” to znana na całym świecie seria horrorów, których bohaterowie próbują uciec śmierci i bezwzględnemu losowi. Piąta część ukazuje wydarzenia mające miejsce jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego z filmów. Sam Lawton (Nicholas D'Agosto) jest pracownikiem bankrutującego przedsiębiorstwa i wraz ze znajomymi z pracy wybiera się na wyjazd integracyjny. Przejeżdżając autokarem przez most bohater doznaje wizji, w której konstrukcja się zawala powodując śmiertelny w skutkach wypadek. Samowi udaje się przekonać towarzyszy, by wyszli z pojazdu. Ostatecznie wypadek dochodzi do skutku. Grupa podróżujących sądzi, że szczęśliwie udało się im uniknąć śmierci. Czy bezlitosne przeznaczenia dopadnie po kolei każdego z uczestników wycieczki?