WIELKIE KINO
 • Emisja w każdą środę o 21:00

   

  02.10 – Equilibrium

  09.10 – Sin City – Miasto grzechu

  16.10 – Underworld

  23.10 – Tylko jeden

  30.10 – Pulp Fiction

   

  „Equilibrium” to Amerykańska produkcja, która przenosi widzów w przyszłość, do miejsca zwanego Libria, w którym mieszka nietypowa społeczność. Każdego dnia obywatele pod groźbą kary śmierci, są zmuszani przez rząd do zażywania leku, który tłumi wszelkie emocje. Wszyscy ci, którzy uchylają się od tego obowiązku, są momentalnie likwidowani przez egzekutora, Johna Prestona (Christian Bale). Pewnego dnia spotyka on jedną z buntowniczek (Emily Watson), co zmienia jego życie na zawsze.

  W drugą środę miesiąca na ekranie zagości nominowany do nagrody Złotej Palmy obraz Roberta Rodrigueza „Sin City – Miasto grzechu” (2005). Produkcja stworzona została na podstawie trzech komiksów z gatunku noir, w związku z czym utrzymana jest w dość mrocznym klimacie, którą dodatkowo podkreśla czarno-biała estetyka filmu. W główne postacie wcieliły się takie gwiazdy jak: Bruce Willis, Mickey Rourke czy Jessica Alba.

  „Underworld” to opowieść o trwającym od wieków konflikcie między wampirami a wilkołakami, która posiada wierne grono miłośników na całym świecie. Główny bohater Michael (Scott Speedman) jest wilkołakiem, który jest posiadaczem bardzo cennej dla obu ras rzeczy. Gdy ta informacja przedostaje się do wampirów, do akcji wkracza ich wysłanniczka Selena (Kate Beckinsale). Podczas misji wampirzyca poznaje prawdę o początkach wojny i odkrywa, że zarówno wampirom, jak i wilkołakom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

  Agent Międzywszechświatowego Biura Śledczego (Jet Li) przemierza kolejno 123 wszechświaty, by wyłapywać i likwidować swoje alternatywne istnienia. Za każdym razem, gdy bohaterowi filmu „Tylko jeden” udaje się zabić swojego sobowtóra, przejmuje jego moce oraz energię, dzięki czemu staje się nadludzko silny. Po latach kosmicznych polowań zostaje mu już tylko jedna planeta, na której wciąż żyje jego drugie ja.

  Ostatnią filmową propozycją dla widzów TNT jest kultowe „Pulp Fiction”, w którym głównymi bohaterami są płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta). Pierwszym zleceniem, jakiego się podejmują jest odzyskanie tajemniczej walizki, należącej do bossa mafii. W tym samym czasie Vincent dostaje zadanie, by zająć się żoną gangstera Mią (Uma Thurman) pod jego nieobecność. Równolegle w kłopoty wpada bokser (Bruce Willis), który przypadkowo zabija swojego przeciwnika i musi uciekać z Los Angeles.