WEEKEND TARANTINO
 • TNT przedstawia przegląd filmów jednego z najważniejszych reżyserów naszych czasów. Wielokrotnie nagradzany i nominowany do prestiżowych nagród filmowych Quentin Tarantino tworzy oryginalne kino, które dostarcza widzom mocnych wrażeń.

  Emisja cyklu „Weekend Tarantino” w weekend 24-26 stycznia.

  24.01, godz. 21:00  - „Pulp Fiction”

  25.01, godz. 00:05  - „Od zmierzchu do świtu”

  25.01, godz. 21:00 – „Kill Bill”

  25.01, godz. 23:15 – „Jackie Brown”

  26.01, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

  26.01, godz. 23:50 – „Cztery pokoje”

  „Od zmierzchu do świtu” to zaskakująca produkcja, której bohaterami są bracia mordercy: Seth (George Clooney) i Richard (Quentin Tarantino). Po krwawym tourne obfitującym w niejedną zbrodnię, zmuszeni są uciekać przed stróżami prawa i zmierzają do Meksyku. Po drodze zabierają ze sobą zakładników: byłego pastora i jego dzieci. Podczas podróży umawiają się z przyjacielem w klubie Titty Twister, który na ich nieszczęście okazuje się być epicentrum zła.

  „Kill Bill” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji Quentina Tarantino. Beatrix Kiddo (Uma Thurman) chce zemścić się na swoich oprawcach. Przed czterema laty Bill wraz ze stowarzyszeniem profesjonalnych morderców próbuje zabić młodą kobietę podczas jej ślubu w kaplicy w El Paso. Kula wycelowana w bohaterkę nie jest jednak śmiercionośna – dziewczyna zapada w śpiączkę. Po czterech latach budzi się i pragnie pomścić swoje krzywdy.

  Tytułowa „Jackie Brown” jest stewardessą w średnim wieku (w tej roli Pam Grier). Pracuje na pokładzie tanich linii lotniczych. Nie może zdobyć lepszej pracy przez wzgląd na swoją niechlubną przeszłość. Chcąc „dorobić” do wypłaty regularnie współpracuje z handlarzem broni Ordellem Robbim (Samuel L. Jackson), przemycając z Meksyku do USA brudne pieniądze. Zostaje jednak zdemaskowana przez agentów FBI. Z aresztu wyciąga ją przełożony wpłacając wysoką kaucję. Od tej pory Jackie musi starannie planować i ostrożniej podejmować swoje decyzje – korzystniej będzie „wsypać” Ordella, czy odsiedzieć wyrok i nie mówić prawdy?

  W drugiej części „Kill Bill” poznajemy dokładną historię relacji Beatrix i Billa oraz przeszłość głównej bohaterki. By się zemścić Czarna Mamba musi pokonać kilku przeciwników, którzy przyłożyli rękę do krwawego zdarzenia sprzed lat. Pierwszym z nich jest brat Billa, Budd, który w starciu okazuje się trudnym rywalem. Konfrontacja z nim otwiera całą serię pojedynków, które mają przynieść bohaterce zadośćuczynienie i doprowadzić ją do herszta bandy.

  „Cztery pokoje” to zaskakująca czarna komedia. Trwa sylwestrowa noc, a boy hotelowy Ted (Tim Roth) jest bardzo zapracowany - nieustannie realizuje życzenia wszystkich gości. Każdy pokój skrywa inną historię: grupa czarownic organizuje swój sabat, para kochanków walczy na śmierć i życie, a meksykański gangster wraz z żoną szantażują Teda, by zajął się ich niesfornymi dziećmi. Do filmu została zaangażowana plejada gwiazd, m.in. Madonna, Antonio Banderas czy Marisa Tomei.