TRYLOGIA TRYLOGII
 • TRYLOGIA TRYLOGII

  „Trylogia Trylogii” to propozycja łącząca w sobie kino akcji z science-fiction. W ramach tego cyklu TNT proponuje widzom trzy kultowe trylogie. Seans rozpocznie „Rambo: Pierwsza krew”. Ekranizacja powieści Davida Morrella jest wstępem do całej serii przygód amerykańskiego weterana wojny w Wietnamie - Johna J. Rambo. Od powrotu do ojczyzny bohatera spotykają same problemy. Począwszy od śmierci jego bliskiego przyjaciela, aż po niesłuszne zatrzymanie przez miejscową policję. W końcu Rambo postanawia uciec z miasta, jednak na tym nie kończą się jego kłopoty. Zmuszony zostaje bowiem do rozpoczęcia prywatnej wojny z prześladowcami.

  W drugiej części filmu, czyli „Rambo II”, główny bohater ponownie konfrontuje się z policją i trafia do aresztu. Były przełożony Rambo, pułkownik Samuel Trautman (Richard Crenna), obiecuje mu wolność za zrealizowanie konkretnej misji. Zadaniem Johna jest odnalezienie amerykańskich jeńców w wietnamskim obozie, w którym mężczyzna już kiedyś przebywał. Weteran szybko odkrywa jednak brutalną prawdę - podczas wykonywania tego zadania jest skazany wyłącznie na siebie.

  W „Rambo III” amerykański komandos po traumatycznych doświadczeniach poprzednich misji postanawia zaszyć się w buddyjskim klasztorze w Tajlandii. Jednak nawet tam odnajduje go pułkownik Trautman i zleca bohaterowi następną wyprawę, tym razem do Afganistanu. Choć początkowo John Rambo stanowczo odmawia, zostaje wplątany w kolejną misję i decyduje się wyruszyć na ratunek swojemu dawnemu przełożonemu.

  18 maja TNT wyemituje drugą serię filmową, tym razem z produkcjami z gatunku science-fiction. Pierwsza część trylogii „Mad Max” powstała w 1979 roku i opowiada o przygodach Maxa "Mad" Rockatansky’ego (Mel Gibson). Akcja filmu rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości, na pustynnych terenach Australii. Zadaniem Maxa jest czuwanie nad bezpieczeństwem na drogach. Podczas jego służby dochodzi jednak do akcji, w której ginie szef pobliskiego gangu, zwany Nocnym Jeźdźcą. W rewanżu członkowie bandy dopuszczają się okrutnej zemsty, dając tym samym początek zaciętej walce.

  Film „Mad Max 2: Wojownik szos”, tak jak jego poprzednik, pełen jest znakomitych efektów specjalnych i popisów kaskaderskich. Główny bohater Max przemierza tym razem Australię wyniszczoną przez wojnę nuklearną. Podczas tułaczki Max poznaje Kapitana Gyro (Bruce Spence) i wraz z nim dociera do miasteczka, gdzie osiągalny jest jeden z najbardziej potrzebnych ludziom produktów – benzyna. Na miejscu okazuje się jednak, że mieszkańcy prowincji nie mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ na posiadane przez nich paliwo czają się okoliczne gangi.

  W trzeciej części pt. "Mad Max pod Kopułą Gromu" Max po dwudziestu latach wędrowania po opustoszałym lądzie, dociera do Bartertown, miasteczka rządzonego przez Aunty Entity (Tina Turner). Władczyni pragnie wciągnąć bohatera w spisek i proponuje mu w związku z tym zadanie. Czy Maxowi uda się przeciwstawić kobiecie i zaznać upragnionego spokoju? Odpowiedź poznamy 19 maja na kanale TNT.

  Weekend z trzema trylogiami zakończy thriller z 1998 roku - „Blade: Wieczny łowca”. Seria opowiada historię nieśmiertelnego pół-człowieka, pół-wampira (Wesley Snipes). W pierwszej części niezwykły bohater, korzystając z odziedziczonego instynktu staje do walki z krwiożerczymi wampirami, które zagrażają ludzkiej rasie.

  W „Blade: Wieczny łowca II” bohater decyduje się stawić czoła nowo powstałej, zmutowanej rasie. Niebezpieczeństwo zbliża się wielkimi krokami, zagrażając zarówno ludziom, jak i wampirom. By ratować świat przed mutantami, powstaje więc sojusz między Blade’em, a jego głównym wrogiem - przywódcą krwiopijców, Whistlerem (Thomas Kretschmann).

  Cykl trylogii prezentowanych na kanale TNT zamknie „Blade: Mroczna Trójca”. W ostatnim starciu Blade walczy ze wskrzeszonym przez bezwzględnych krwiopijców pradawnym Draculą. Łącząc siły z grupą Nocnych Łowców, bohater po raz kolejny podejmuje próbę obrony ludzkości przed zbliżającą się zagładą.

  Emisja filmów 17-19.05.19, od godz. 21.00

  17.05 - Rambo: Pierwsza krew

  17.05 - Rambo II

  18.05 - Rambo III

  18.05 - Mad Max

  18.05 - Mad Max 2 – Wojownik szos

  19.05 - Mad Max pod Kopułą Gromu

  19.05 - Blade: Wieczny łowca

  19.05 - Blade: Wieczny łowca II

  20.05 - Blade: Mroczna trójca