TNT Z KSIĄŻKĄ
 • „TNT z książką” to cykl aż 9 propozycji filmowych, które bazują na najlepszych pozycjach światowej literatury. Kryminalne historie, problemy dorastania, wielka miłość, baśniowe opowieści czy wyprawa w Himalaje, która okazuje się wyprawą w głąb siebie – to tylko niektóre z historii, które będą mogli oglądać widzowie. Filmy zostaną wyemitowane w czwartek, 23 kwietnia.

   

  Emisja filmów odbędzie się w czwartek, 23.04.2020

  23.04, godz. 6:45 – „Sokół i koka”

  23.04, godz. 9:25 – „Ostatni Mohikanin”

  23.04, godz. 11:40 – „Stań przy mnie”

  23.04, godz. 13:25 – „Duża ryba”

  23.04, godz. 16:00 – „Siedem lat w Tybecie”

  23.04, godz. 18:40 – „Zmierzch”

  23.04, godz. 21:00 – „American Psycho”

  23.04, godz. 23:00 – „Christine”

  24.04, godz. 01:10 – „Łowca androidów”

   

  Bohater produkcji „Sokół i koka”, Christopher Boyce (Timothy Hutton) rzuca uczelnię i poświęca się sokolnictwu. Jego ojciec załatwia mu jednak pracę w jednej z dużych firm zbrojeniowych. To właśnie tam chłopak przez przypadek trafia na ściśle tajną dokumentację dotyczącą tajemniczych operacji CIA. Z dokumentów wynika, że tajny wywiad dokładnie kontroluje działania innych krajów. Boyce zdradza to odkrycie swojemu przyjacielowi, dealerowi narkotyków, Daultonowi Lee (Sean Penn). Ten namawia go, by sprzedał dokumenty Związkowi Radzieckiemu za ogromną sumę pieniędzy. Okazuje się, że przyjaciele trafiają wprost w epicentrum walki wywiadów i trudno im będzie cało wyjść z tej opresji.

  Sokole Oko (Daniel Day-Lewis) bardzo wcześnie zostaje sierotą. Przygarnia go Mohikanin Chingachgook i przez długie lata traktuje jak własnego syna. Wraz z swoim przyrodnim ojcem i bratem znajduje się w nieustannej wędrówce i stara się żyć zgodnie z prawami natury oraz nie mieszać w polityczne rozgrywki. Ich życie komplikuje się, gdy ratują z pułapki córki angielskiego pułkownika: Corę (Madeleine Stowe) i Alice (Jodhi May). W trakcie drogi powrotnej na brytyjskie tereny między Corą, a Sokolim Okiem zaczyna budzić się głębokie uczucie. „Ostatni Mohikanin” to nagrodzona Oscarem, spektakularna opowieść o miłości rozgrywającej się na tle brutalnych, historycznych wydarzeń w XVIII-wiecznej, skolonizowanej Ameryce.

  Pisarz Gordon Lachance (Richard Dreyfuss) wspomina przygodę swojego życia, kiedy to będąc nastolatkiem wraz z grupą przyjaciół wyruszył na wyprawę w poszukiwaniu zwłok zaginionego chłopaka. Okazuje się, że chłopcy rywalizują i ścigają się  z konkurencyjną grupą poszukiwawczą. Rozpoczyna się zacięta rywalizacja. „Stań przy mnie” opowiada o niełatwym procesie dorastania, wspólnym przeżywaniu niebezpiecznych przygód oraz o chłopięcej przyjaźni, która wpływa i kształtuje ludzkie postawy na całe życie. Film zrealizowano na podstawie opowiadania Stephena Kinga „Ciało”.

  Edward Bloom (Albert Finney) to starszy i poważnie chory człowiek, który w miasteczku, do którego powrócił po długiej wędrówce, zasłynął opowiadaniem barwnych i nieprawdopodobnych historii ze swojego długiego życia. Bloom podróżował dookoła świata i przeżywał przygody, które ocierają się o magię i mity. Gdy mężczyzna znajduje się u schyłku choroby odwiedza go syn – William (Billy Crudup), który próbuje zweryfikować historie swojego ojca i sprawdzić, czy są prawdziwe. Słuchając nieprawdopodobnych opowieści William postanawia napisać biografię Edwarda i stopniowo zaczyna rozumieć wybory i niepowodzenia swojego ojca. Wyreżyserowana przez Tima Burtona „Duża ryba” zabiera widza w barwny i charakterystyczny świat, który znajduje się gdzieś pomiędzy rzeczywistością, a baśnią.

  „Siedem lat w Tybecie” to epicka historia życia Heinricha Harrera (Brad Pitt), który postanawia odbyć niebezpieczną wyprawę na jedną z najwyższych gór w Himalajach – Nanga Parbat. W tym czasie wybucha II wojna światowa, a wyprawa nie dochodzi do skutku. Jej członkowie zostają aresztowani przez Brytyjczyków i trafiają do obozu jenieckiego. Heinrich wydostaje się z niewoli i we wrześniu 1942 roku ucieka z obozu. Po dwóch latach wycieńczającej wędrówki przez Himalaje wraz ze swoim towarzyszem trafiają do stolicy Indii. Tam himalaista otrzymuje wiadomość od swojego syna, który chce zerwać z nim kontakt. Załamany popada w rozpacz. Rozpoczyna stopniowy proces powrotu do równowagi dzięki przyjaźni z młodym Dalaj Lamą, którego uczy angielskiego, geografii i zachodniej kultury. Ta znajomość przewartościowuje życie obu bohaterów…

  „Zmierzch” to bijąca rekordy popularności ekranizacja bestsellerowej powieści Stephanie Meyer. Melancholijna i rozmarzona siedemnastoletnia Bella Swan (w tej roli Kristen Stewart) przeprowadza się ze swoim tatą (Billy Burke) do Forks – pochmurnego, niewielkiego miasteczka. W tamtejszym liceum poznaje Edwarda Cullena (Robert Pattinson) – inteligentnego i eleganckiego chłopaka, który całkowicie zawraca jej w głowie. Pomiędzy tą parą nawiązuje się romans. Okazuje się, że Edward jest nieśmiertelnym wampirem, który posiada niezwykłe zdolności - potrafi nienaturalnie szybko się przemieszczać lub zatrzymać jadący samochód używając jedynie siły swoich rąk. Ich związek pełen jest niebezpiecznych przygód i trudności, które muszą wspólnie pokonać. Wampir i jego rodzina nie piją ludzkiej krwi, ale związek z atrakcyjną dziewczyną wyzwala w nim pierwotne instynkty, którym coraz trudniej stawić czoła.

  „American Psycho” będący adaptacją powieści B. E. Ellisa pokazuje absurdy świata młodych, zamożnych amerykańskich biznesmanów lat osiemdziesiątych. Patrick Bateman (Christian Bale) jest obiecującym pracownikiem firmy swojego ojca na Wall Street. W miarę rozwoju akcji okazuje się, że chłopak ma psychopatyczne skłonności. W dzień obraca milionami na giełdzie i odnosi spektakularne sukcesy, natomiast w nocy zaczyna rozwijać swoje nowe hobby, jakim jest dokonywanie perfekcyjnie zaplanowanych morderstw. Patrick czuje się bezkarny – jest inteligentny i pedantyczny, a swoje zbrodnie wykonuje z chirurgiczną precyzją. Śledztwo dotyczące jednej z jego ofiar prowadzi detektyw Kimball (Willem Dafoe). Czy uda mu się zdemaskować bezwzględnego psychopatę?

  „Christine” to kolejna propozycja w cyklu „TNT z książką”, która jest adaptacją prozy Stephena Kinga. Arnie (Keith Gordon) nie jest najpopularniejszy w szkole, a jego rodzice nie dają chłopakowi żadnej swobody. Wbrew ich woli młodzieniec kupuje totalnie zniszczone i stare auto z 1958 roku. Zachowuje się tak, jakby był w nim zakochany… niczym w pięknej kobiecie. Po wielu dniach ciężkiej pracy auto zostaje odnowione, a Arnie nazywa je kobiecym imieniem. Wkrótce okazuje się, że samochód ma własną osobowość i bez litości mści się na wszystkich, którzy wejdą my w drogę. Na swoim koncie Christine ma już niejedną krzywdę wyrządzoną pracownikom fabryki. A to dopiero początek jej krwawej historii…

  Rick Deckard (Harrison Ford) był w przeszłości łowcą androidów, którego zadaniem było eliminowanie replikantów – stworzeń powołanych do życia jedynie po to, by wypełniać najbardziej niebezpieczne kosmiczne misje. Gdy replikanci się buntują muszą zostać przymusowo przesiedleni na odległą planetę lub zostać całkowicie unicestwieni przez przeszkolone oddziały specjalne. Deckard musi wrócić do gry, gdy okazuje się, że na Ziemi ukrywają się jeszcze 4 cyborgi, które uprowadziły wahadłowiec. Kolejna misja „Łowcy androidów” okazuje się trudniejsza, niż można było przypuszczać. Jednym z cyborgów jest bowiem piękna Rachel, której wdziękom trudno się oprzeć. Czy Rick zdoła zakończyć tę misję sukcesem?