SYLVESTROWA NOC
 • Rok zbliża się ku końcowi, oznacza to, że wielkimi krokami nadchodzą też imieniny Sylwestra! TNT zaprasza na dzień przepełniony produkcjami, w których rolę główną gra kultowy hollywoodzki aktor Sylvester Stallone.

   

  Emisja cyklu „Sylvestrowa noc” we wtorek 31 grudnia

   

  31.12 - Wyścig, godz. 11:55

  31.12 - Cop Land, godz. 14:15

  31.12 - Zabójcy, godz. 16:15

  31.12 - Rocky, godz. 18:40

  31.12 - Człowiek demolka, godz. 21:00

  31.12 - Tango i Cash, godz. 23:10

  01.01 - Specjalista, godz. 01:10

  01.01 – Dorwać Cartera, godz. 03:00

   

  Jeszcze przed południem na ekranach zagości „Wyścig”. Jimmy Bly to wschodząca gwiazda Formuły 1. On i jego rywal Beau Brandenburg plasują się na szczycie tabeli. Niestety Jimmy zaczyna odczuwać olbrzymią presję. Aby mu pomóc, szef zespołu Carl Henry (Burt Reynolds) sprowadza starego przyjaciela, utytułowanego profesjonalistę nazwiskiem Joe Tanto (Sylvester Stallone). Joe próbuje dotrzeć do młodego kierowcy i podzielić się z nim zdobytym na torach wyścigowych doświadczeniem. Te wydarzenia przeplata sieć kłębiących się romansów, utraconych miłości, przyjaźni, spisków i konfliktów z przeszłości.

  W latach 70. policjanci z Nowego Jorku pragną bezpiecznej przystani, z dala od niebezpieczeństw na ulicach miasta,  które nigdy nie śpi. Tak powstało miejsce zwane, jak w tytule „Cop Land” w Garrison w New Jersey. Szeryfem małego miasteczka, które wielu funkcjonariuszy nowojorskiej policji nazywa domem jest Freddy Heflin (Sylvester Stallone). Kiedy dochodzi do brutalnego incydentu z udziałem cywili, oficer zaczyna prowadzić własne dochodzenie, nieoczekiwanie odkrywając spisek rasistowski w szeregach NYPD.

  W ramach tego grudniowego bloku TNT zaprezentuje film „Zabójcy” – intrygującą, przepełnioną akcją historię płatnego zabójcy, Roberta Ratha (Sylvester Stallone), który przyjął zlecenie uśmiercenia pewnego gangstera. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, gdy na oczach wynajętego mordercy ginie grupa niewinnych cywilów, łącznie z wytropionym przez niego mafiosem. Okazuje się, że to sprawka Miguela Baina (Antonio Banderas), którego etyka pracy mocno odbiega od tej, jaką kieruje się Robert. Po tym incydencie drogi obu mężczyzn krzyżują się co raz częściej.

  Rocky Balboa (Sylvester Stallone) jest życzliwym i niewykształconym pięściarzem z Filadelfii, którego głównym źródłem dochodów jest ściąganie długów dla lokalnego szefa przestępczości, Gazzo. Mimo że posiada wielki talent nikt nie wierzy, że mężczyzna mógłby zajmować się profesjonalnym boksem. Tytułowy „Rocky” zakochuje się w nieśmiałej siostrze swojego najlepszego przyjaciela i zmagając się codziennymi wydatkami próbuje ułożyć sobie życie. Wszystko ulega zmianie, gdy przeciwnik aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej zostaje ranny, a Rocky, przez wzgląd na swój przydomek – Włoski Ogier, zostaje wybrany na jego zastępstwo.

  W filmie „Człowiek-demolka” widzowie zobaczą jak bezwzględny kryminalista Simon Phoenix (Wesley Snipes) porywa autobus pełen pasażerów i ukrywa się w opuszczonym budynku pełnym beczek z benzyną. W pościg za nim rusza sierżant John Spartan (Sylvester Stallone). Mimo że udaje mu się obezwładnić Phoenixa, dochodzi do wybuchu obiektu, w którym są przetrzymywani zakładnicy. W efekcie obydwaj rywale trafiają do nowoczesnego więzienia, gdzie zostają zahibernowani. W roku 2032 przebudzony do życia Simon ucieka z aresztu, a jedyną osobą, która może go powstrzymać ponownie staje się Spartan.

  Ray Tango (Sylvester Stallone), wytworny i wyrafinowany funkcjonariusz policji, i Gabe Cash (Kurt Russell), jego nadgorliwy długowłosy partner, są niedopasowanym duetem walczącym z przestępczością LAPD. Razem niestrudzenie pracują nad obaleniem swojego arcywroga, bezwzględnego barona narkotykowego, Yvesa Perreta (Jack Palance). Jednak gdy przestępcy udaje się spreparować dowody obciążające Raya i Gabe’a, dwójka trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie nie brakuje aresztowanych przez nich przestępców. Teraz bardziej niż kiedykolwiek bohaterowie „Tango i Cash” muszą odłożyć na bok swoje różnice i obmyślić plan ucieczki, by móc wyrównać rachunki z podłym królem mafii.

  Jako pierwszy w nowym roku widzowie zobaczą film sensacyjny z 1994 roku pod tytułem „Specjalista”. May Munro (Sharon Stone) to kobieta mająca obsesję na punkcie zemsty na ludziach, którzy zamordowali jej rodziców, gdy była jeszcze małą dziewczynką. Zatrudnia ona Raya Quicka (Sylvester Stallone), emerytowanego eksperta ds. materiałów wybuchowych, który realizuje zlecenie i zabija mężczyzn odpowiedzialnych za zbrodnię sprzed lat. Kiedy Ned Trent (James Woods), rozgoryczony były partner Quicka, zostaje przydzielony do ochrony jednej z potencjalnych ofiar, na celowniku Raya, zaczyna się śmiertelna gra w kotka i myszkę.

  Wiele lat temu bohater filmu „Dorwać Cartera” Jack Carter (Sylvester Stallone) opuścił swój dom w Seattle, aby dołączyć do organów nadzoru finansowego kasyn w Las Vegas. Wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb swojego brata Richarda, który zginął w wypadku samochodowym w nietypowych okolicznościach. Po rozmowie z wdową po bracie, jego córką Doreen (Rachael Leigh Cook) i zagadkową Geraldine (Rhona Mitra), Jack podejrzewa, że ​​doszło do morderstwa. Jack trafia na trop – Cliff Brumby (Michael Caine), którego klub prowadził Richie, jest finansowo powiązany z baronem pornografii i prostytucji Cyrus Paice (Mickey Rourke).