ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ
 • Emisja filmów w każdą sobotę o godz. 21.00.

  Kolejny cykl prezentowany na kanale TNT skupi się na alternatywnych scenariuszach przyszłości, która nie zawsze jawi się w jasnych kolorach. Rozpoczniemy od „Uciekiniera” – filmu przedstawiającego wizję programu telewizyjnego z przyszłości, w którym uczestnicy walczą o swoją wolność pokonując niebezpieczne etapy gry. Walkę na śmierć i życie musi stoczyć także Ben Richards (Arnold Schwarzenegger), były policjant, skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Jego skuteczność wymyka się spod kontroli, zaskakując przede wszystkim organizatorów widowiska. Odkryta po drodze prawda
  o charakterze programu mobilizuje głównego bohatera nie tylko do odzyskania wolności, ale także wymierzenia sprawiedliwości pomysłodawcom całego przedsięwzięcia.

  Tydzień później TNT wyświetli „Dystrykt 9”. Tytuł filmu odnosi się do specjalnego obszaru w Johannesburgu, nad którym unosi się przybyły na Ziemię statek kosmiczny. Zamieszkiwany przez obcych, zwanych pogardliwie “krewetkami”, dystrykt staje się gettem dla przybyszy. W końcu podjęta zostaje decyzja o jego likwidacji. Operacją kieruje służbista i biurokrata Wikus van de Merwe, który podczas akcji zostaje „zarażony”, a jego DNA zamienia się w DNA obcego. Dopiero wtedy mężczyzna zaczyna rozumieć, co to znaczy być niechcianym i obcym elementem społeczeństwa.

  Kolejną sobotę spędzimy w towarzystwie Arnolda Schwarzeneggera i jego najbardziej rozpoznawalnej roli mechanicznego zabójcy z przyszłości. „Terminator 2: Dzień sądu” to film science-fiction pełen przełomowych jak na tamte czasy efektów specjalnych, za które został wyróżniony Oscarem. Robot T-800 został wysłany z przyszłości, aby ochronić Sarę Connor i jej syna, Johna. Od ich życia zależą losy ruchu oporu w wojnie przeciw maszynom, która będzie miała miejsce za kilkanaście lat. Ich głównym przeciwnikiem będzie wyjątkowo niebezpieczna maszyna – T-1000.

  Cykl tematyczny „Świetlana przyszłość” zakończy wyreżyserowany przez Michaela Baya film „Armageddon”. Gdy potężny meteoryt zbliża się do Ziemi, jedyną szansą na ocalenie ludzkości jest wysłanie w przestrzeń kosmiczną ekipy ekspertów wyspecjalizowanych w ekstremalnych odwiertach. Wykwalifikowani technicy, na czele których staje Harry Stamper (w tej roli Bruce Willis), nie do końca jednak sprawdzają się w roli astronautów. Czy misja zakończy się powodzeniem?