PIĄTKI Z DRESZCZYKIEM
  • Emisja filmów w każdy piątek o godz. 21.00.

    Kwietniowe spotkania z dobrym kinem na kanale TNT otwiera cykl „Piątków z dreszczykiem”. Pierwszą pozycją wyświetlaną w jego ramach jest poruszające dzieło Davida Finchera, „Siedem”. Wstrząsający film z Bradem Pittem, który wcielił się w rolę detektywa Millsa, opowiada historię śledztwa w sprawie nietypowego mordercy. Model jego działania skupia się na siedmiu grzechach głównych. Według tego szablonu dobierane są ofiary i forma śmierci. Mills wydaje się być o krok za mordercą, jednak czy zdąży go ująć przed wykonaniem ostatniego morderstwa? Okrutny plan ma szokujące zakończenie.

    Kolejny piątek na antenie TNT to nie mniej frapująca propozycja. Film „Tożsamość” porusza interesujący wątek przejęcia czyjegoś życia przez obcą osobę. Doktor Martin Harris (w tej roli Liam Neeson) w trakcie swojego pobytu w Berlinie ulega wypadkowi. Wybudzony ze śpiączki główny bohater dowiaduje się, że ktoś przejął jego tożsamość. Wyjaśnienie tej sprawy nie będzie proste, a prowadzone na własną rękę śledztwo przynosi równie wiele pytań, co odpowiedzi.

    W następnym tygodniu zobaczymy, jak załoga samolotu pasażerskiego toczy walkę z przeciwnikiem, którego nie można się spodziewać na takiej wysokości. W filmie „Węże w samolocie” setki jadowitych węży zostają wypuszczone podczas lotu, aby uśmiercić świadka morderstwa. Agent specjalny FBI Neville Flynn (Samuel L. Jackson) robi wszystko co w jego mocy, aby ocalić życie całej załogi.

    Piątkowy cykl zakończy pościg za byłym agentem CIA, Markiem Sheridanem (w tej roli Wesley Snipes), czyli film „Wydział pościgowy”. Na czele tytułowej jednostki policji stanie nieustraszony Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Pojedynek dwóch mocnych osobowości zakończy się niespodziewanym obrotem wydarzeń.