PIĄTKI W AKCJI
 • "Piątki w akcji" to filmowa gratka dla wszystkich fanów emocjonującego kina i świetnej fabuły. TNT przygotowało aż 5 propozycji, które dostarczą solidnej dawki rozrywki oraz będą trzymać w widzów napięciu! Stacja zaprasza na seanse w każdy piątek maja o 21:00 na antenie TNT.

  „Piątki w akcji”

  Emisja filmów w każdy piątek maja o godz. 21.00.

  01.05 –  „Pan i Pani Smith”

  08.05 –  „Speed: Niebezpieczna prędkość”

  15.05 –  „Dragon”

  22.05 –  „Predator”

  29.05 – „Kill Bill”

  „Pan i Pani Smith” wiodą podwójne życia. Jane (Angelina Jolie) oraz John (Brad Pitt) to z pozoru udane i przykładne małżeństwo mieszkające w stylowym domu na przedmieściach. Oboje ukrywają swoją prawdziwą profesję – są niezwykle skutecznymi i dobrze opłacanymi płatnymi zabójcami. Żadne z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z prawdziwego zawodu wykonywanego przez partnera – pracują bowiem dla konkurencyjnych organizacji. Ich spokojne, wręcz nudne życie nabiera pikanterii, kiedy oboje w tym samym czasie otrzymują zlecenie, by zlikwidować swojego współmałżonka. Któremu z nich uda się szybciej zrealizować zadanie?

  Howard Payne (Dennis Hopper) to psychopatyczny terrorysta, któremu już nie raz plany pokrzyżował uzdolniony policjant z Los Angeles – Jack Traven (Keanu Reeves). Tym razem Payne obmyśla jednak niezwykle przebiegły plan. Żądając wysokiego okupu zainstalował w jednym z zatłoczonych autobusów Los Angeles bombę. Ładunek wybuchnie w momencie, kiedy pojazd zwolni do 50 mil na godzinę. Za kierownicą autobusu zasiada jedna z odważnych pasażerek – Annie (Sandra Bullock). Do środka pojazdu dostaje się Traven i próbuje opanować sytuację. „Speed: Niebezpieczna prędkość” trzyma widzów w napięciu aż do ostatnich minut. Czy uda się ocalić pasażerów?

  „Dragon” to przewrotna historia życia spokojnego człowieka. Liu Jinxi i jego żona Yu są pozornie zwykłą parą z dwoma synami. Rodzina mieszka w niewielkiej wiosce i wiedzie zwyczajne życie. Pewnego dnia podczas rutynowych zakupów Liu jest świadkiem ataku dwóch groźnych bandytów. Mężczyzna bez zastanowienia zaczyna działać, walcząc z agresywnymi przestępcami i ostatecznie zabija rabusiów. Okazuje się, że jeden z nich jest niebezpiecznym przestępcą poszukiwanym przez rząd. Liu zostaje narodowym bohaterem. Wkrótce zainteresowany sprawą detektyw Xu Baiju odkrywa, że pozornie ustatkowany mężczyzna jest w rzeczywistości doskonale wyszkolonym artystą sztuk walki i posiada dwie tożsamości. Kto jeszcze pozna prawdę o podwójnym życiu Liu?

  „Predator” jest dziś klasyką gatunku science-fiction oraz jedną z najważniejszych życiowych ról Arnolda Schwarzeneggera. Major Dutch Schaeffer (Schwarzenegger) jest dowódcą elitarnej jednostki specjalnej, która otrzymuje trudne zadanie. Żołnierze mają odbić ważnych dyplomatów z rąk partyzantów stacjonujących w Ameryce Środkowej. W trakcie ataku na obóz partyzancki jednostka dokonuje wstrząsającego odkrycia odartych ze skóry zwłok. Wkrótce okazuje się, że atakuje ich także groźny, kosmiczny drapieżnik, a dżungla wydaje się być pułapką bez wyjścia. Bohaterowie za wszelką cenę chcą pokonać nieznanego wroga i wydostać się z przerażającego potrzasku.

  „Kill Bill”
  to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych produkcji Quentina Tarantino. Film przedstawia historię atrakcyjnej Beatrix Kiddo (Uma Thurman), która pragnie zemścić się na swoich oprawcach. Kilka lat wcześniej Bill – przywódca organizacji zrzeszającej profesjonalnych morderców próbuje zabić młodą kobietę podczas jej ślubu w kaplicy w El Paso. Kula wycelowana w bohaterkę jest chybiona – dziewczyna zapada w śpiączkę. Giną jednak wszyscy jej najbliżsi oraz niedoszły mąż. Po latach Czarna Mamba budzi się i chce pomścić swoje krzywdy.