PIĄTKI STRACHU
 • „Piątki strachu” to znakomita rozrywka dla wszystkich, którzy cenią sobie w kinie dreszcz emocji i mocne wrażenia. W każdy piątek kwietnia TNT proponuje swoim widzom selekcję najlepszych filmów grozy w gwiazdorskiej obsadzie.

  Emisja cyklu „Piątki strachu” w każdy piątek kwietnia o godz. 21:00.

   

  „Piątki strachu”

  03.04 –  „Hellraiser: Wysłannik piekieł”

  10.04 –  „Obecność”

  17.04 –  „Dracula”

  24.04 –  „Oszukać przeznaczenie 5”

   

  „Hellraiser: Wysłannik piekieł” to historia Franka Cottona (Sean Chapman), który za pomocą magicznej kostki wkracza w świat zamieszkały przez piekielne demony – Cenobity. W wyniku ich działania mężczyzna traci swoje ludzkie ciało i zamienia się w przerażające monstrum, przeżywając w odległym wymiarze jednocześnie ogromny ból i rozkosz. Przypadkowo zostaje przywrócony do życia przez swojego przyrodniego brata, który wprowadza się do nowego domu. Frank w ciele potwora nawiązuje romans z żoną brata, Julią (Clare Higgins). Mężczyzna wie, że aby odzyskać swoją ludzką postać musi zabić kolejne ofiary. Prosi o pomoc swoją kochankę.

  „Obecność” to film zrealizowany na podstawie jednej ze spraw rozwiązywanych przez małżeństwo Lorraine i Eda Warrenów (w filmie wcielają się w nich Vera Farmiga oraz Patrick Wilson). Para, która zajmuje się  tropieniem wydarzeń paranormalnych zostaje wezwana przez rodzinę, która od niedawna mieszka w starym domu pod miastem.  Domownicy są dręczeni przez niewyjaśnione zjawiska, które z czasem zdają się nasilać. Małżeństwo odkrywa, że przed laty w domu mieszkała stara wiedźma i to ona najprawdopodobniej nęka rodzinę. Łowcy duchów proponują szereg rozwiązań, jednak okazuje się, że ten przypadek znacznie różni się od wszystkich, z jakimi do tej pory mieli do czynienia…

  Rumuński książę, nieśmiertelny hrabia „Dracula” (Gary Oldman), spędza długie stulecia w swoim opuszczonym zamku w Transylwanii. Odwiedza go prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves), który proponuje mu sprzedaż starego opactwa. Wampir natrafia przypadkiem na zdjęcie narzeczonej prawnika – Miny (Winona Ryder), do złudzenia przypominającą mu jego ukochaną, która odebrała sobie życie kilka wieków wcześniej. Książę postanawia uwięzić prawnika w swoim zamku, a sam przeobraża się w młodego i przystojnego księcia Vlada i wyrusza do Londynu na spotkanie utraconej miłości.

  „Oszukać przeznaczenie 5” to ostatnia część kultowej serii horrorów, których bohaterowie próbują za wszelką cenę uciec bezwzględnemu przeznaczeniu i uniknąć śmierci. Grupa pracowników jednej z firm wybiera się na wyjazd integracyjny. Uczestnik wycieczki, Sam Lawton (Nicholas D'Agosto) ma wizję, w której autokar spada w przepaść w trakcie katastrofy mostu, którym przejeżdża. Bohaterowi udaje się namówić wszystkich podróżujących, by wysiedli z pojazdu. Przewidywania okazują się trafne i grupa unika zagłady. Bezwzględne przeznaczenie prześladuje jednak każdego z nich i próbuje doprowadzić do zlikwidowania kolejnych bohaterów na wiele wyszukanych i zaskakujących sposobów. Czy komuś z uczestników wycieczki uda się przeżyć?