KRYMINALNE PIĄTKI | TNT
 • „Kryminalne piątki”  to okazja do spotkania z bohaterami zagadkowych historii z zbrodnią w tle. W ramach cyklu można zobaczyć filmy z plejadą gwiazd  w rolach głównych. Produkcje zostały dobrane tak, by nie pozwolić widzom na nudę oraz zaskakiwać gwiazdorską obsadą.

  Emisja cyklu „Kryminalne piątki” w każdy piątek listopada i grudnia o 21:00.

  „Kryminalne piątki”

  03.01 – „Prawdziwa zbrodnia” 

  10.01 – „Podejrzani”

  17.01 – „American Psycho” 

  24.01 – „Pulp Fiction”

  31.01 – „Gdzie jesteś, Amando”

  Bohaterem „Prawdziwej zbrodni” jest Steve Everett (Clint Eastwood) - dojrzały dziennikarz „The Oakland Tribune”. Problemy z alkoholem i słabość do romansów powodują, że mężczyzna opuszcza Nowy Jork i rozpoczyna pracę dla drugorzędnej gazety. Steve przeprowadza wywiad ze skazanym na śmierć mordercą – Frankiem Beachumem (Isaiah Washington). Wyrok ma zostać wykonany za 12 godzin, tymczasem podczas rozmowy Steve nabiera przekonania, że jego rozmówca jest niewinny. Reporter rozpoczyna własne śledztwo…

  Los Angeles, zatoka San Pedro. Podczas niewyjaśnionej eksplozji w porcie ginie 27 osób. Znika także warta majątek kokaina. Katastrofę, od której rozpoczynają się „Podejrzani”, przeżywają dwie osoby: kaleki przestępca Verbal Kint (Kevin Spacey) oraz ciężko ranny węgierski gangster, który w zamian za swoje bezpieczeństwo decyduje się zeznawać. Verbal podczas przesłuchania twierdzi, że winę za eksplozję ponosi legendarny król przestępczego świata – Keyser Soze. Opowieść drobnego naciągacza wydaje się nadzwyczaj logiczna i prawdopodobna. Kto w rzeczywistości wzniecił pożar?

  „American Psycho” to historia maklera z Wall Street, Patricka Batemana (Christian Bale), który znudzony swoją pracą, sukcesami i dostatnim życiem zostaje psychopatycznym mordercą. Bohater zabija dla rozrywki niewinnych ludzi w wyszukany i brutalny sposób. Film jest adaptacją powieści Breta Eastona Ellisa. Produkcja pozostawia widza z pytaniem o realność poszczególnych scen – może kolejne zbrodnie dzieją się jedynie w głowie Patricka?

  Choć mija już ponad 20 lat od premiery „Pulp Fiction”, film do dziś ma ogromny wpływ na kształt współczesnej kultury. Fabuła łączy w sobie kilka wątków, które w sprawny sposób skomponowano w spójną całość. Bohaterowie są związani z przestępczym światem. Marsellus Wallace (Ving Rhames) to potężny gangster, który zatrudnia Vincenta Vegę (John Travolta) i Julesa Winnifielda (Samuel L. Jackson) do odzyskania tajemniczej walizki. Marsellus tak bardzo ufa swoim współpracownikom, że powierza im także opiekę nad swoją ekscentryczną żoną, Mią…

  „Gdzie jesteś, Amando” to klasyka kryminalnego gatunku w najlepszym wydaniu. Na przedmieściach Bostonu ginie bez śladu czteroletnia dziewczynka – Amanda McCready. Kiedy policyjne śledztwo okazuje się bezskuteczne, opiekunowie Amandy zlecają poszukiwania parze detektywów: Patrickowi Kenzie (Casey Affleck) i Angie Gennaro (Michelle Monaghan). O całej sprawie głośno w mediach, a kolejne tropy nie prowadzą do rozwiązania zagadki. Czy parze śledczych uda się rozwiązać zagadkę zaginięcia dziecka?