KOMIKSOWE SOBOTY
 • Superbohaterowie, nadprzyrodzone zjawiska, buzująca adrenalina i niezwykłe historie – oto przepis TNT na udany weekendowy wieczór. Na antenie w listopadzie pojawi się nowy cykl „Komiksowe soboty”, który zagwarantuje widzom świetną rozrywkę przy ekranizacjach rysunkowych hitów z pogranicza fantasy, sci-fi i horroru.

   

  Emisja cyklu „Komiksowe soboty” w każdą sobotę listopada o 21:00.

   

  02.11 – Punisher

  09.11 – Constantine

  16.11 – Sin City – Miasto Grzechu

  23.11 – Green Lantern

  30.11 – Hellboy

   

  Jako pierwszy z serii na TNT pojawi się film „Punisher” na podstawie komiksu autorstwa Gerry’ego Conwaya, Johna Romitę Sr. i Rossa Andru. Gdy rodzina Franka Castle’a (Dolph Lundgren), ginie w zamachu zorganizowanym przez mafię, policjant poprzysięga sobie odnaleźć morderców i wymierzyć im sprawiedliwość. Czy uda mu się pomścić bliskich i czy wyjdzie cało ze starcia z przestępczym półświatkiem?

  John (Keanu Reeves), bohater filmu „Constantine”, po tym jak odwiedził piekło, powraca do żywych, by ocalić swoją duszę od wiecznego potępienia. Okultysta wraz ze sceptyczną policjantką (Rachel Weisz) pracuje nad sprawą tajemniczego samobójstwa jej bliźniaczej siostry. Śledztwo prowadzi partnerów przez świat demonów i aniołów, który kryje się pod osłoną krajobrazu współczesnego Los Angeles.

  W kolejnym tygodniu widzowie poznają trzy przeplatające się ze sobą historie mieszkańców miasta bezprawia. W większości czarno-biały film „Sin City – Miasto grzechu” jest ceniony za swój ponury nastrój, a przez wielu fanów nazywany jedną z najlepszych adaptacji komiksu wszech czasów. TNT zabierze swoich widzów do epicentrum przestępczości – siedliska mafiozów, złodziei i nierządu już 16. listopada.

  Jako przedostatni w cyklu „Komiksowe soboty” stacja wyemituje film „Green Lantern”, który ukazuje historię przemiany utalentowanego pilota testowego Hala Jordana (Ryan Reynolds) w strażnika wszechświata należącego do prestiżowego Korpusu Zielonych Latarni. W krytycznym dla cywilizacji momencie okazuje się, że to Hal jest brakującym ogniwem w walce z potężnym wrogiem zwanym Parallax. Czy uda mu się pokonać wroga i zapobiec zagładzie?

  Czy syn szatana może stać się obrońcą ludzkości? Przywołany w ostatnich dniach II Wojny Światowej przez nazistów demon trafia pod opiekę amerykańskiego profesora Brooma, który opiekuje się nim i wychowuje jak własnego potomka. W dorosłości przybysz z zaświatów zostaje członkiem ściśle tajnego Biura Badań Paranormalnych i Obrony (BBPiO), którego głównym zadaniem jest ochrona świata przed potworami. Film „Hellboy” w reżyserii Guillermo del Toro już w ostatni weekend listopada na TNT.