DRAMATYCZNE PIĄTKI
 • Filmy prezentowane na antenie TNT w ramach cyklu „Dramatyczne piątki” nikogo nie pozostawią obojętnym. Starannie dobrane dramaty opowiadają wartościowe – choć nie zawsze łatwe – historie.

   

  Emisja cyklu „Dramatyczne piątki” w każdy piątek lutego o 21:00.

  „Dramatyczne piątki”

  07.02 –  „Ludzie honoru”

  14.02 –  „Angielski pacjent”

  21.02 –  „Rocky 4”

  28.02 –  „Duża ryba”

   

  W dramatycznym thrillerze sądowym „Ludzie honoru” w bazie wojskowej w Guantanamo dwóch żołnierzy jest posądzonych o zabójstwo kolegi z jednostki. Dochodzenie prowadzi doświadczona komandor, podporucznik Jo Galloway (Demi Moore). Oskarżeni mają podczas rozprawy być reprezentowani przez prawnika marynarki wojennej, który nigdy wcześniej nie miał okazji przebywać na sali sądowej - Daniel Kaffee (Tom Cruise). Sprawa zaczyna przyjmować nieoczekiwany obrót, gdy bohaterowie spotykają się ze zmową milczenia, a na jej straży stoi między innymi Płk. Nathan R. Jessep (Jack Nicholson).

   

  Akcja „Angielskiego pacjenta” rozgrywa się w ostatnich dniach II Wojny Światowej. Poparzony pilot (Ralph Fiennes) z zestrzelonego przez Niemców samolotu, trafia do konwoju szpitalnego. Kiedy okazuje się, że stan mężczyzny jest zbyt ciężki, by można było go bezpiecznie przetransportować, pielęgniarka o imieniu Hana (Juliette Binoche) zostaje przy poszkodowanym, by opiekować się nim w ruinach starego klasztoru.

   

  W „Rocky 4” Balboa (Sylvester Stallone) podczas meczu bokserskiego z Ivanem Drago asystuje przy ringu swojemu wieloletniemu przyjacielowi. Rosyjski pięściarz okazuje się jednak znacznie silniejszy i w starciu pozbawia przeciwnika życia. Balboa obwinia się o śmierć Apollo Creeda. Sprowokowany arogancją potężnego Drago, decyduje się podnieść rękawicę i wyjechać do ZSRR, aby zmierzyć się z bokserem.

   

  „Duża ryba” to ekranizacja powieści Daniela Wallace'a. Will powraca do rodzinnego domu, by móc zająć się umierającym na nowotwór ojcem Edwardem. Stara się dowiedzieć jak najwięcej o jego młodości, próbując złożyć biografię z barwnych i nieprawdopodobnych opowieści. Nie brakuje w nich baśniowych przygód i zdarzeń, w które trudno uwierzyć. Syn próbuje zrozumieć swojego ojca, jego porażki i dokonania.