CZAS NA NAPAD
 • Emisja filmów w każdy czwartek o godz. 21.00.

   

  Prezentowany w marcu cykl czwartkowych filmów przedstawia brawurowe akcje rabunkowe. Serię otworzy western „Dzika banda” Sama Peckinpaha. Grasująca po Dzikim Zachodzie banda Pike’a Bishopa dokonuje licznych zbrodni. W pościg za złoczyńcami rusza nieustraszony Deke Thornton, były przyjaciel Pike’a. Czy stara przyjaźń wygra z sentymentem?

  Kolejny film, „Na fali”, to starcie dwóch mocnych osobowości. Bodhi (w tej roli charyzmatyczny Patrick Swayze) to przywódca gangu okradającego banki Los Angeles. Do jego zespołu dołącza działający pod przykrywką agent FBI, Johnny Utah (Keanu Reeves). Z biegiem czasu stróż prawa zaprzyjaźnia się z przestępcą. Czy poczucie obowiązku i sprawiedliwości okaże się silniejsze niż relacja z przyjacielem?

  Następna pozycja to „Rybka zwana Wandą”. Film opowiada o nietuzinkowych złodziejach, którzy dokonują skoku na sklep jubilerski. Niezadowoleni ze swojej części łupu Amerykanie – Wanda i Otto – informują policję o napadzie i wrabiają pozostałych członków szajki. Aby przejąć diamenty muszą jednak najpierw je odszukać…

  Marcową serię „Czas na napad” zakończy jeden z ciekawszych filmów ostatniej dekady – „Drive”. Specjalizujący się w wyczynowym prowadzeniu samochodu bohater (w tej roli Ryan Gosling) postanawia pomóc sąsiadce w anulowaniu długów jej męża. Klimatyczna produkcja, oczarowała miliony widzów na całym świecie doskonałymi zdjęciami, muzyką i mistrzowsko zbudowanym napięciem.