• OSTATINI OKRĘT


  OPIS
  Śmiercionośny wirus zaczyna atakować ziemską populację i jest bardzo mało miejsc, gdzie można się przed nim ukryć. Udaje się to załodze niszczyciela marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, który odbywa tajną misję z dala od cywilizacji. Okazuje się, że czteromiesięczna operacja jest tylko przykrywką dla czegoś znacznie ważniejszego. Zaledwie dwie osoby na statku znają całą prawdę, a pozostałe nie mają zbyt wiele czasu na przystosowanie się do nowych realiów, gdy wokół strzelają rosyjskie śmigłowce, a pociski nuklearne uderzają w pobliskie wybrzeża. Na świecie panuje chaos, a wszyscy pragną wyłącznie jednego – antidotum, które może być stworzone tylko na tytułowym okręcie - ostatniej linii obrony ludzkości.


  OBSADA

  Tom Chandler: Eric Dane

  Dr. Rachel Scott: Rhona Mitra

  Mike Slattery: Adam Baldwin

  Hugh Jeter: Charles Parnell

 • 1. Równanie Scott
  Szef Operacji Morskich Tom Chandler rusza do Azji, by zbadać pogłoski o mutacji wirusa Czerwonej Gorączki. Komandor Slattery i jego załoga dostarczają szczepionkę do państw Azji południowo-wchodniej, jednak pojawia się nieoczekiwane zagrożenie.

  2. Wschód słońca
  Chandler musi dotrzeć do swojej dawnej załogi, by stanąć na czele śledztwa przeciw nowym niebezpiecznym wrogom.

  3. Shanzai
  Chandler ze swoimi ludźmi szuka odpowiedzi w azjatyckim Dodge City. Slattery zaczyna odkrywać, co naprawdę przytrafiło się jemu i załodze.

  4. W jaskini lwa
  Chandler musi stawić czoło nowemu wrogowi. Slattery dowiaduje się coraz więcej na temat wirusa w Azji. Sytuacja się pogarsza, prezydent Michener jest pod ciągłą presją.

  5. Pole minowe
  Sytuacja się komplikuje, azjatycka misja Chandlera staje się coraz trudniejsza, zaś w kraju prezydent Michener odpiera naciski przywódców regionów.

  6. Starcie
  Misja Chandlera osiąga punkt krytyczny, komandor przygotowuje się do ostatniego elementu planu. Prezydent Michener zastanawia się nad losem swojej prezydentury.

  7. W ciemnościach
  Okręt Nathan James musi uniknąć ogromnego zagrożenia. Nieoczekiwane wydarzenie w St. Louis stawia prezydenta Michenera w bardzo trudnym położeniu.

  8. Zmiana warty
  Ameryka dochodzi do siebie po tragedii, tymczasem Chandler bada doniesienia o mutacji wirusa.

  9. Paraiso
  Chandler trafia na trop, który może pomóc odpowiedzieć na palące pytania. Kara prowadzi prywatne śledztwo w Białym Domu.

  1. Sztuczne miasto
  Chandler łączy siły z rebeliantami, by wspólnie stanąć w szranki z Amy Granderson. Rachel pomaga chorym, tymczasem Slattery próbuje odzyskać okręt, pomagając rannemu Tophetowi.

  2. Walka o okręt
  Starcia w Baltimore trwają. Rebelianci z pomocą marynarki starają się położyć kres zbrodniczej działalności Amy Granderson. Załoga walczy o przejęcie kontroli nad okrętem.

  3. To nie plotka
  Okręt wraca do Norfolk, gdzie wkrótce ma się rozpocząć masowa produkcja szczepionki. Ocaliwszy własną rodzinę, Chandler pozwala członkom załogi wyruszyć na poszukiwania bliskich. Czy wrócą na okręt?

  4. Solace
  Załoga okrętu wpada na trop okrętu szpitala USNS Solace, na którego pokładzie znajdują się lekarze i laboratorium. Rachel liczy, że znajdzie tam niezbędny do produkcji szczepionki sprzęt.

  5. Achilles
  USNS Solace zostaje zaatakowany przez tajemniczych napastników. W pościg za Nathanem Jamesem rusza okręt podwodny dowodzony przez dwóch Brytyjczyków - Seana i Neda Ramseyów. 

  6. Długi dzień
  Rachel odkrywa, że jej mentor przed śmiercią pracował nad formułą, która może pomóc w masowej dystrybucji szczepionki. Chandler poznaje prawdziwe motywy Seana i Neda.

  7. Pośród nieprzyjaciół
  Podczas gdy Slattery walczy z atomowym okrętem podwodnym, oddział pod dowództwem Chandlera przenika w szeregi wroga. Danny odkrywa, że Niels pracuje dla Ramseyów.

  8. Bezpieczna strefa
  Rachel nadal próbuje dopracować formułę doktora Huntera, podczas gdy jej dotychczasowy wróg Niels dołącza do załogi Nathana Jamesa. Tymczasem Chandler usiłuje wydobyć z Michenera informacje.

  9. Rozterki
  Doktor Scott jest coraz bliżej przełomu. Dlatego załoga rusza na ląd w poszukiwaniu niezbędnych zapasów i materiałów do jej laboratorium. Współpraca z Nielsem jest nieunikniona.

  10. Bratni ostrzał
  Rachel próbuje opracować nową wersję szczepionki. Zagadkowa śmierć na pokładzie zmusza Chandlera do wszczęcia dochodzenia. Dowódca obiera kurs na Nowy Orlean.

  11. Walkiria
  Sean Ramsey oskarża marynarkę o spowodowanie katastrofy. Chandler musi odzyskać zaufanie Amerykanów. Załoga odkrywa źródło sygnału wroga, znajdujące się pośrodku oceanu. Dochodzi do bitwy.

  12. Do boju!
  USS Nathan James znajduje się w potrzasku. Chandler nakazuje doktor Scott opuścić okręt, którego załoga szykuje się do decydującej walki z okrętem podwodnym Ramseyów.

  13. Nowy, piękny kraj
  Załoga Nathana Jamesa prosi cywilów o spotkanie w wyznaczonych portach w całym kraju w celu przekazania szczepionki. Zagrożenie stanowi garstka nieprzyjaciół, którzy nadal wykonują rozkazy Ramseya.

  1. Faza szósta
  Komandor Tom Chandler dowodzi załogą USS Nathan James w Arktyce. Wkrótce okazuje się, że ludzkość zdziesiątkował tajemniczy wirus. Zdobyte podczas misji próbki mogą pomóc w opracowaniu szczepionki.

  2. Witajcie w Gitmo
  Chandler i jego załoga kierują się do zatoki Guantanamo w poszukiwaniu pożywienia, leków i paliwa. Jeden z zespołów wpada w pułapkę zastawioną przez byłych więźniów.

  3. Nawigacja zliczeniowa
  Pojawia się nowy wróg, który żąda wydania doktor Rachel wraz z wynikami jej badań. Chandler podejmuje śmiały manewr, który ma wyprowadzić nieprzyjaciela w pole.

  4. Dopłyniemy
  Kilka dni po wydarzeniach w Guantanamo Chandler i jego załoga muszą naprawić napęd okrętu. Ryzyko utraty wyników badań, brak snu oraz wody stanowią nie lada wyzwanie dla dowódcy i jego podwładnych.

  5. El Toro
  Rachel jest bliska wynalezienia szczepionki. Chandler dowodzi ekspedycją w głąb dżungli w Nikaragui w celu pobrania próbek wirusa od małp. Jego oddział natyka się na bezwzględnego barona narkotykowego. 

  6. Oblężenie
  Po powrocie oddziału Chandlera z Nikaragui na okręcie wybucha panika. Kapitan Danny Green zapada na tajemniczą chorobę, którą mógł wywołać wirus. Członkowie załogi tracą wiarę w Rachel i jej badania. 

  7. SOS
  W pobliżu Jamajki USS Nathan James odbiera sygnał SOS. Chandler i Tex ruszają z pomocą, ale akcję ratunkową komplikuje niespodziewany atak. Załoga próbuje odnaleźć dowódcę, zanim zrobią to wrogowie.

  8. Dwóch marynarzy w jednym barze
  Pod nieobecność Chandlera okrętem dowodzi Slattery, który stoi przed sporym dylematem – ratować świat czy pomagać przyjaciołom w potrzebie, narażając całą misję na niepowodzenie.

  9. Próby
  Rachel i Chandler szukają sześciu ochotników, którzy poddadzą się eksperymentalnej kuracji nowo powstałą szczepionką. Tymczasem w Ameryce żona i ojciec Chandlera zaciekle walczą o przetrwanie.

  10. W domu najlepiej
  W ostatnim odcinku Chandler i jego załoga wracają do Stanów Zjednoczonych, gdzie trwa walka o przywrócenie porządku publicznego. Chandler rusza na pomoc umierającym członkom rodziny.